Wybór oferty kredytowej na samochód firmowy

Kredyty samochodowe od kilku lat cieszą się dużą popularnością, gdyż coraz więcej osób decyduje się na zakup pojazdu. Widać to zresztą doskonale na ulicach – z każdym kolejnym rokiem aut na nich systematycznie przybywa. W związku z rosnącym zainteresowaniem ze strony konsumentów banki starają się poszerzać swoją ofertę kredytową.

Z jednej strony daje to kierowcom większe możliwości, jeśli chodzi o wybór najbardziej optymalnej dla nich opcji, ale z drugiej stawia ich przed koniecznością poświęcenia większej ilości czasu na wszelakiego rodzaju analizy i porównania. Pojawiające się na rynku oferty w zakresie kredytów samochodowych można monitorować zarówno samodzielnie, jak też i zgłosić się po pomoc do doradcy finansowego. Taka opcja ma wiele plusów – jak chociażby to, że za pośrednictwem doradcy można zyskać umowę na bardziej korzystnych warunkach, których się nie otrzyma, załatwiając sprawę bezpośrednio w banku. Ponadto doradca zwraca klientowi uwagę na wiele aspektów, które niekiedy umykają, a potem okazują się ważne.

Zobacz też co polecani przez nas doradcy kredytowi mają do zaoferowania jeśli chodzi o kredyt na samochód firmowy  i jeśli rzeczywiście mają dobrą ofertę to zostaw swój komentarz oraz opinie.

Autokredyt w uproszczonej procedurze

Poszukiwania kredytu samochodowego najlepiej zacząć od banku, w którym posiadamy konto. Jeśli jesteśmy klientem tej instytucji od dłuższego czasu, możemy liczyć na atrakcyjniejsze warunki umowy (co rzecz jasna nie jest regułą i o tym należy pamiętać). Jest prawdopodobne, iż zaproponowane nam zostanie niższe oprocentowanie oraz uproszczone procedury kredytowe. Na czym one polegają? Nie będziemy zobligowani do dostarczania do banku zaświadczenia o wysokości dochodów. Wpływy na nasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy są na bieżąco monitorowane. Bank zatem wie doskonale ile zarabiamy i z jakiego źródła te pieniądze pochodzą. W związku z tym poprosi nas jedynie o wypełnienia oświadczenia w tej sprawie. Kolejna kwestia to taka, że w takiej sytuacji nie będziemy musieli długo czekać na decyzję odnośnie złożonego przez nas wniosku. Otrzymamy ją bardzo szybko – niewykluczone, że jeszcze nawet tego samego dnia. Należy przy tym pamiętać, że uproszczona procedura nie zwolni nas z obowiązku ustanawiania zabezpieczeń kredytu.

Dodaj komentarz