Pożyczka prywatna nie jest zła

Wiele osób zaczyna powątpiewać w swój ewentualny sukces już na samym starcie. Bez pozytywnego nastawienia naprawdę ciężko będzie go odnieść, wobec tego myślę, że nad tym czynnikiem psychicznym takie osoby powinny popracować.

Oczywiście optymizm nie powinien za bardzo przesłaniać realizmu, gdyż takie rozwiązanie może również okazać się zgubne. Otwieranie pierwszej firmy dla większości osób będzie sporym  przeżyciem. Kiedy jednak znajdziecie się w fazie planowania – polecam większość kalkulacji wykonywać na chłodno. Dzięki takiemu postępowaniu uzyskacie możliwie jak najbliższy prawdzie obraz. Rzecz jasna niekiedy bywa tak, że coś co z pozoru działać nie powinno – działa, jednak mamy z czymś takim do czynienia niezwykle rzadko. Otwierając pierwszą działalność bardzo prawdopodobne jest to, że zostanie nam przyznana dotacja. Dużo bardziej opłacalna w przypadku większych przedsięwzięć jest ta unijna, jednakże okres oczekiwania na nią jest zdecydowanie dłuższy.

Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy za tych kilka miesięcy nasza firma nadal okaże się konkurencyjna. Jeśli musimy otworzyć ją w tym konkretnym momencie – pożyczka zaciągnięta w banku będzie najlepszym rozwiązaniem. W tym momencie zakładam, że niestety nie mamy znajomych, którzy to mogliby udzielić nam kredyt na kilka czy też kilkanaście tysięcy złotych. W każdym razie pożyczka prywatna pod hipotekę bez bik także nie jest złym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz