Leasing na ciągnik siodłowy dla firmy

W telewizji jakiś czas temu pokazano filmik, nagrany amatorską kamerą. Na filmiku była uwieczniona ciężarówka, która pędziła przez las po bardzo ruchliwej drodze krajowej. Nic by nie było dziwnego w tym filmie, gdyby nie to, że ciężarówka pędziła po oblodzonej nawierzchni.

Wszystkie auta jechały bardzo wolno, bowiem koła niemal ślizgały się po nawierzchni, zaś tir wyprzedzał wszystkich nie zwracając uwagi na warunki pogodowe ani znaki nakazu i zakazu. W pewnym momencie, po jakimś 2 km szaleńczej jazdy, ciężarówka wpada w poślizg i wpada do rowu. Tylna naczepa zaczęła tańczyć na drodze wpierw uderzając i spychając samochodu jadące z naprzeciwka potem odbiła się od aut i zaczepiła auta jadące za ciężarowym. W rezultacie doszło do karambolu, w którym uczestniczyło aż 9 aut. Z dwóch pierwszych samochodów, pasażerowie i kierowcy bardzo ucierpieli. Dwie osoby zginęły na miejscu. Było również kilku lekko rannych z innych aut. Kierowca, który prowadził samochód ciężarowy wyszedł z wypadku z lekkimi obrażeniami.

Niestety kierowcy samochodów zazwyczaj nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Jeśli wypadek spowodują mogą spotkać się tylko z przykrościami ze strony policji, ale kierowcy nie odpowiadają za zniszczenie auta. Oczywiście pracodawcy wyciągają jakieś konsekwencje z zachowań ich kierowcy a drodze, jednak w porównaniu do utraty życia przez człowieka jest to nic. Bardzo często auta są brane w leasing. Leasing bankowy na ciągnik siodłowy (Ranking banków) jest wśród przedsiębiorców posiadających firmy transportowe bardzo popularne. Zazwyczaj tak zajeżdżone auta i wielokrotnie naprawiane trafiają do firmy leasingowej. Rzadko kiedy są wykupowane przez firmy, które kupują w leasing te samochody.

Dodaj komentarz