Kwiaty egzotyczne lubiące dużo słońca w domach

Kwiaty domowe, szczególnie w okresie zimy, potrafią niekiedy sprawić, że czujemy się jakby była wiosna. Tak bynajmniej dzieje się dzięki wszystkim roślinom cebulowym. Bo przecież możliwość patrzenia na hiacynty, tulipany czy szafirki w styczniu to sama radość. Jednakże mamy dla miłośników kwiatów również inne propozycje.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak sprawić, żeby w Waszych domach czy mieszkaniach można było poczuć egzotyczne klimaty, wystarczy tylko kupić palmę. Mowa oczywiście o palmie domowej, doniczkowej roślinie, która nie osiąga takich ogromnych rozmiarów jak jej kuzynki pochodzące chociażby z Azji. Palma domowa to jedynie gatunek, w którym wyróżnić można wiele odmian godnych naszej uwagi. Palma domowa nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, nie trzeba przy niej chodzić więcej aniżeli przy innych roślinach doniczkowych. Do wyboru mamy chociażby najbardziej popularną Palmę Areka. Można ją w okresie letnim wystawiać na balkon, trzymać na tarasie czy nawet w ogrodzie.

Należy jednak pamiętać o tym, że stanowisko bardzo nasłonecznione może powodować żółknięcie liści. A jeśli nie Palma Areka to…Kencja chociażby. Wiele osób zachwyca się jej większymi liśćmi, które są niezwykle dekoracyjne. Rzadziej gości w naszych domach jako kwiaty egzotyczne lubiące dużo słońca (Kwiatyl.pl), bo trudniej ją dostać, jednakże ta jak i poprzedniczka stanowi ozdobę każdego pomieszczenia. W sklepach ogrodniczych ostatnimi czasy na sklepowych półkach można spotkać Palmę kokosową, która jest dość charakterystyczna z uwagi na podstawę, którą stanowi rzeczony już kokos.

Dodaj komentarz