Kredyt na mieszkanie – podejmowanie decyzji

Zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego jest bardzo poważnym zobowiązaniem, którego konsekwencje są dla nas odczuwalne przez szereg długich lat. Dlatego też taka decyzja musi być dobrze przemyślana, a ważny jest tutaj każdy szczegół. Najczęściej spotykanym problemem z jakim borykają się potencjalni kredytobiorcy jest brak zdolności kredytowej na odpowiednim poziomie.

Obecnie wymagania banków jeśli chodzi o kredyty hipoteczne dla młodych małżeństw (Kredytstookrotka.pl) są średnio o 20 do 30 procent większe aniżeli jeszcze kilka lat temu, tak więc uzyskanie kredytu nie jest prostą sprawą (przy kredytach walutowych wymagania te są jeszcze większe). Każdemu wnioskodawcy zależy na tym, aby w oczach banku poprawić swoją wiarygodność finansową. Jest kilka sposobów, które można tu wykorzystać. Pamiętajmy, że karty kredytowe czy limity na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych wpływają na obniżenie zdolności kredytowej. Nawet jeśli z tych produktów nie korzystamy, to bank i tak traktuje je jako zobowiązanie. Swoje szanse na otrzymanie kredytu mieszkaniowego zwiększamy także poprzez złożenie kilku wniosków. Nie zapominajmy, że każdy bank oceni je inaczej.

Odmowna decyzja w jednej instytucji wcale nie oznacza podobnej w drugiej. Obecnie jest na rynku mnóstwo ofert kredytowych, dlatego często mamy kłopot z wybraniem tej dla nas najlepszej – nie wszystkim to samo wychodzi na dobre. Najrozsądniej jest się zatem umówić na spotkanie z doradcą finansowym. To nic nie kosztuje, a zyskać dzięki temu możemy bardzo wiele – co zaś ważniejsze, minimalizujemy ryzyko podjęcia złej decyzji.

Dodaj komentarz