Fundusze strukturalne w budżecie unijnym

O czym powinny pamiętać formy zabiegające o dotację z UE?
Osoby planujące założyć własną działalność gospodarczą bądź pragnące rozwijać istniejącą już firmę muszą pamiętać o tym, że kredyt w banku czy też dotacja z urzędu pracy nie są jedynymi sposobami pozyskania środków na powyższe cele. Nie wolno zapominać również i o dotacjach unijnych – zainteresowanie tym tematem jest spore. Z tej właśnie formy wsparcia skorzystało już mnóstwo podmiotów gospodarczych (i nie tylko zresztą takich). Z całą pewnością jest to interesująca alternatywa dla wspomnianych wcześniej rozwiązań.

Jednakże o kliku istotnych sprawach trzeba przy tej okazji wspomnieć. Kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego programu, do którego będzie się aplikować. Musi być on dostosowany do potrzeb danej firmy i zgadzać się z profilem jej działalności. w przeciwnym wypadku pisanie wniosku nie będzie uzasadnione. Oczywiście sam wniosek musi być napisany bardzo rzetelnie, z uwzględnieniem ściśle określonych wytycznych. Ważna jest zarówno jego strona merytoryczna, jak i formalna.

Ponadto przedsiębiorca musi pilnować terminu naboru wniosków. Informacji na ten temat najlepiej szukać na stronach internetowych instytucji, które są odpowiedzialne za wdrażanie w życie poszczególnych programów. Poza tym trzeba się przygotować na wydatki – dotacje unijne są w znakomitej większości przypadków przyznawane w formie zwrotu poniesionych wcześniej kosztów. Wypłata środków uzależniona jest od tego czy rozliczenie się z wydatków przebiegnie prawidłowo. Na wszystko trzeba mieć dokumenty w postaci faktur, umów etc.

 

Więcej o pozyskiwaniu środków finansowych dowiesz się odwiedzając stronę nazywającą się pożyczki pozabankowe Szczecin

Dodaj komentarz