Pożyczka Extraportfel – pierwsza za darmo już do 2000. Opinie Rynkowe

Na rynku pożyczek poza bankowych widać coraz silniejszą konkurencję, czego dowodem mogą być coraz wyższe oferty promocyjnych pożyczek udzielanych nowym klientom za darmo o ile spłacą taką pożyczkę w terminie. Największą presję na podnoszenie tych kwot robi chyba firma Vivus, która jakby za wszelką cenę stara się utrzymać pozycję lidera, który daje za darmo najwięcej. Jak Lendon i Exptraportfel podniosły kwotę maksymalną dla pierwszej darmowej pożyczki do 2 tys., to w niedługim czasie Vivus podniósł do 3 tys. Lendon obecnie podniósł już do 2500 zł.

Co ciekawe raptem kilka dni temu również NetCredit podniósł swoją promocyjną pierwszą darmową pożyczkę do 3 tys zł. Także szykują się prawdopodobnie kolejne wzrosty kwoty maksymalnej dla pierwszych darmowych pożyczek. Może niedługą będą pożyczać 5 tys. za darmo.

Aczkolwiek reklamy i  aspekt promocyjny tych pożyczek to jedno, a rzeczywistość to już całkiem coś innego. W opiniach w sieci można często przeczytać, że uzyskanie tych kwot maksymalnych graniczy z cudem, czemu zaprzeczają przedstawiciele tych firm. Poza promocją pożyczka Extraportfel jest dość droga:

Płatna pożyczka

Darmowa pożyczka (tylko pierwsza)

Z kolei pierwsza pożyczka w Extra Portfel jest o tyle atrakcyjna, że jest na 45 dni za darmo, podobnie jak w Lendon. Marka ta również należy do  właściciela marki Extra Portfel, ale działają jako osobne firmy i osobne produkty. Chociaż różnica w ofercie pierwszej darmowej pożyczki jest znikoma. Przy czym można skorzystać z promocyjne oferty dla nowych klientów w obu tych platformach jednocześnie, czego nie ma w innych platformach należących do jednego właściciela. Podobno… Źródło: Extra Portfel opinie…

Pożyczka Extraportfel jest zatem o ponad dwa tygodnie dłuższa niż w Vivusie. Aczkolwiek ten z kolei co jakiś czas wprowadza promocję polegającą na przedłużeniu za darmo na kolejne 30 dni, jeżeli klient w terminie pierwszych 30 dni spłaci połowę zadłużenia. Przy czym aktualnie nie ma tam tej promocji. Pewnie wróci za jakiś cza dopiero.

Wracając do pożyczki Extra Portfel w zasadzie jest to ciekawa propozycja dla osób, które potrzebują kwoty poniżej 2000 zł na okres dłuższy niż 30 dni, ale nie dłużej niż 45 dni, bowiem po przekroczeniu terminu spłaty RRSO sięga niespełna 700%. Według symulacji dla kwot przekraczających ofertę promocyjną dla nowych klientów, RRSO poza promocją powinno wychodzić na poziomie 669% przy pożyczce na 45 dni. Jakie będzie zatem jeśli nie uda nam się spłacić darmowej pożyczki w ciągu 45 dni? Strach pomyśleć, ale na pewno wysokie. Mogą dojść opłaty windykacyjne, za monity, ponaglenia itp. Lepiej nie próbować.

Jest to niewątpliwe pożyczka wyłącznie dla rozważnych, którzy mają pewność, że spłacą w terminie. Nie zapomną, nie zabraknie im pieniędzy na spłat, nie dopuszczą do sytuacji, w której nie będą mieli pieniędzy na spłatę itp.

Jeśli ktoś z Was się zdecyduje na zaciągnięcie takiej pożyczki w Extraportfel, Lendon, Vivus, czy innej firmie to przypominam, że banki nie realizują przelewów w weekendy i święta, więc warto sobie wkalkulować ten fakt w termin spłaty i sprawdzić w kalendarzu, bo jeśli pieniądze nie dotrą na czas to z naszej winy, a nie pożyczkodawcy, także nie będzie “zmiłuj…”

Taka walka konkurencyjna między tymi firmami jest oczywiście korzystna dla klienta. Możemy obecnie za darmo pożyczać pieniądze. Za każdym razem w innej firmie, ale trzeb uważać i robić to z głową, bo to są chwilówki, one są ogólnie zawsze drogie, więc na korzystanie z takich promocji warto się decydować tylko wtedy, gdy mamy pewność, że dopełnimy jej warunków.

Źródła:

1. https://antyranking.blogspot.com/2016/08/extraportfel-lendon-opinie-pozyczki.html – opinia o Extraportfel i Lendon w Antyrankingu.

Dodaj komentarz