Egzotyczne palmy i drzewka bonsai w domach i ogrodach

Kwiaty domowe, szczególnie w okresie zimy, potrafią niekiedy sprawić, że czujemy się jakby była wiosna. Tak bynajmniej dzieje się dzięki wszystkim roślinom cebulowym. Bo przecież możliwość patrzenia na hiacynty, tulipany czy szafirki w styczniu to sama radość. Jednakże mamy dla miłośników kwiatów również inne propozycje.

Egzotyczne klimaty w naszych domach

W ogrodzie, który tworzony jest na egzotyczną modę nie może zabraknąć takich roślin jak japońskie drzewka bonsai

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak sprawić, żeby w Waszych domach czy mieszkaniach można było poczuć egzotyczne klimaty, wystarczy tylko kupić palmę albo japońskie drzewka bonsai. Mowa oczywiście o palmie domowej, doniczkowej roślinie, która nie osiąga takich ogromnych rozmiarów jak jej kuzynki pochodzące chociażby z Azji. Palma domowa to jedynie gatunek, w którym wyróżnić można wiele odmian godnych naszej uwagi. Palma domowa nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, nie trzeba przy niej chodzić więcej aniżeli przy innych roślinach doniczkowych. Do wyboru mamy chociażby najbardziej popularną Palmę Areka. Można ją w okresie letnim wystawiać na balkon, trzymać na tarasie czy nawet w ogrodzie.

Należy jednak pamiętać o tym, że stanowisko bardzo nasłonecznione może powodować żółknięcie liści. A jeśli nie Palma Areka to…Kencja chociażby. Wiele osób zachwyca się jej większymi liśćmi, które są niezwykle dekoracyjne. Rzadziej gości w naszych domach jako kwiaty egzotyczne lubiące dużo słońca, bo trudniej ją dostać, jednakże ta jak i poprzedniczka stanowi ozdobę każdego pomieszczenia. W sklepach ogrodniczych ostatnimi czasy na sklepowych półkach można spotkać Palmę kokosową, która jest dość charakterystyczna z uwagi na podstawę, którą stanowi rzeczony już kokos.

Można hodować własne drzewko bonsai

Można naprawdę fajnie urządzić sameu ogród przy swoim domu i mieć tam formowane drzewka bonsai

Ładny i z głową urządzony ogród to marzenie każdego człowieka, który jest właścicielem domu. Praktycznie nikt nie wyobraża sobie domu bez fajnie urządzonego ogrodu. Najczęściej sadzenie krzewów i drzewek w ogrodzie zaczynamy od sadzenia iglaków. Różne tuje, cyprysy, sosny i  świerki to najczęściej spotykane rośliny w nie tylko polskich ogrodach. Jest to ciekawe i nie drogie rozwiązanie jednak bardziej wymagające osoby wprowadzają trochę egzotyki do ogrodu i formują z tych iglaków drzewka bonsai na styl japoński.

Wszystkie iglaki po kilku lub kilkunastu latach wyglądają wyjątkowo i przez cały okres wzrostu nadają się znakomicie na formowanie z nich drzewek bonsai. W internecie jest dużo filmików także polskich, które pokazują jak powinno się formować bonsai przez kolejne lata wzrostu iglaków. Czasem wystarczy nawet tylko odpowiednie przycinanie. Jednak prawdziwe drzewka bonsai trzeba formować za pomocą specjalnego drutu.

Jeśli chcesz pominąc proces samodzielnego formowania drzewek bonsai przez długie lata to skorzystać z oferty hodowli tych roślin: Forumkwiatowe.com.pl

Dodaj komentarz