Dlaczego warto brać kredyt na firmę

Przed takim pytaniem codziennie staje na pewno całkiem sporo osób. Gdziekolwiek nie przyjdzie nam się udać, możemy tam zauważyć multum różnego rodzaju firm.

Jak więc widzimy – prowadzenie własnego interesu jest zajęciem całkiem opłacalnym, musimy jednak biznes ten traktować z dosyć sporą dozą szacunku. Przede wszystkim radziłbym unikać jakichkolwiek banków. Mam tutaj na myśli różnego rodzaju pożyczki. Wszyscy doskonale wiedzą, że kredyt zaciągnąć można bardzo łatwo, gorzej jednak może już być z jego spłatą. Niestety jednak całkiem sporo osób żyje w przeświadczeniu, że przecież każda pożyczka jest do spłaty, wystarczy jedynie bardzo tego chcieć. Niestety jednak nie możemy założyć, co tak właściwie będzie jutro. Dzisiaj jeszcze może być popyt na nasze usługi, za tydzień jednak nikt o naszej firmie może już nie pamiętać. Dlatego też otwierając swoją pierwszą firmę powinniśmy skorzystać z dostępnych udogodnień dla początkujących.

Jednym z najważniejszych jest w tej sytuacji dotacja, o której udzielenie naprawdę warto jest się ubiegać. Wybierać będziemy pomiędzy tą z Unii Europejskiej, a tą z urzędu pracy. Jeśli nie potrzebujemy za dużo na start – polecałbym spróbować najpierw z tą drugą instytucją. Kredyty pozabankowe dla małych firm warto brać tylko wtedy jeśli naprawdę mamy dobry i przemyślany biznes plan i minimalizujemy ryzyko utraty i złego zainwestowania środków.

Dodaj komentarz