Czy odkładanie pieniędzy nadal jest opłacalne? W co inwestować?

Wiele osób zadaje sobie pytanie dotyczące oszczędzania. Mianowicie – czy warto jest w dzisiejszych czasach oszczędzać? I tak i nie. Wszystko to w głównej mierze bowiem zależy od nas samych. Jeśli odkładamy zgromadzone pieniądze „do skarpety”, to bez wątpienia takie oszczędzanie nie ma większego sensu. Od takiego stanu rzeczy już lepsze jest przetrzymywanie gotówki na koncie bankowym, chociaż i taka praktyka nie jest zbyt dobra. Najlepszym wyjściem będzie odpowiednie zainwestowanie zgromadzonego kapitału. Rodzaje inwestycji bezpośrednio będą zależały od tego, czy tak właściwie mamy zamiar zaryzykować.

W przypadku kiedy to nie chcemy podejmować jakiegokolwiek ryzyka – lokata będzie dla nas bardzo dobrym wyjściem. Stracić na niej nie sposób, a zysk jest praktycznie w stu procentach pewny. Niestety ten nie będzie ten spektakularny, jak miałoby to miejsce w przypadku bardziej ryzykownych inwestycji. Jeśli jednak zechcemy podjąć opisywane przeze mnie ryzyko – rozejrzyjmy się za portalami umożliwiającymi udzielanie pożyczek pomiędzy użytkownikami. Tak udzielona pożyczka oczywiście ma wszelkie podstawy prawne, w związku z czym w przypadku ewentualnej niewypłacalności nie zostaniemy oczywiście z niczym. Udzielony kredyt konkretnemu użytkownikowi nie musi pochodzić tylko i wyłącznie od nas. Bardzo często na jeden kredyt składają się wpłaty od kilkunastu osób.

Zainwestowanie pieniędzy np. w złoto może okazać się lepszym pomysłem niż lokaty bankowe

Konta oszczędnościowe lepsze niż lokaty?

Każdy a przynajmniej większość z nas posiada jakieś oszczędności, czy to składane latami, czy też szybko odłożone pieniądze, które się dostało z jakiejś okazji. Wiadomo, że jeśli zaoszczędziliśmy niewiele, to zbyt dużego pola manewru nie mamy.

Ale jeśli uskładaliśmy już nieco wyższą sumkę, to można ją jakoś zagospodarować. Dlatego wiele osób zakłada sobie konta oszczędnościowe. Ich zasada funkcjonowania jest pośrednia między rachunkami rozliczeniowymi, a lokatami terminowymi. Dlaczego? Ponieważ mają one zapewnić zysk z oprocentowania, a jednocześnie dalej mamy płynność swoich środków, czyli w dowolnej chwili możemy wypłacać i wpłacać swoje pieniądze na konto i przy tym nie tracimy żadnych odsetek. Ponadto zaletą wszystkich kont oszczędnościowych jest to, że są one prowadzone bez opłat. Także w przypadku większości kont oszczędnościowych nie jest wymagana comiesięczna minimalna wpłata. Jednak przy wyborze konta oszczędnościowego trzeba zwrócić uwagę na to, że wysokość oprocentowania uzależniona jest już od wysokości zgromadzonych środków, czyli od naszej wpłaty a zatem im więcej pieniędzy ulokujemy na tym koncie, tym większy będzie nasz zysk. A zatem konta oszczędnościowe są idealne dla tych osób, które mają już jakieś oszczędności i mogłyby czerpać zyski z procentów, ale jednocześnie mogą co jakiś czas potrzebować wypłacić część funduszy, bez utraty tych odsetek.

Może być to pomocne także w przypadku osób, które chcą zainwestować jakoś swoje pieniądze, ale nie wiedzą co będą robić za kilka tygodni i czy te fundusze nie będą im potrzebne. Trzeba jednak pamiętać, że zwykle w przypadku kont oszczędnościowych jest ograniczona ilość wypłat w miesiącu. Tak więc pod względem płynności finansowej lokaty założone na długi okres w bankach wydają się mniej atrakcyjne niż konta oszczędnościowe.

Jeśli masz nadwyżki finansowe i wolną gotówkę to spróbuj zainwestować ją w lokaty w wino

Można inwestować z wealth solutions

Nieumiejętne wydawanie gotówki doprowadzić może nas nad finansową przepaść. Bardzo często, niestety, zdarza się tak, że przychodzi nam wydawać zdecydowanie więcej, aniżeli to mamy okazję zarobić. Zapewne nie musielibyśmy daleko szukać, aby to wreszcie znaleźć takie osoby. Co z tym fantem zrobić? Zadanie to nie będzie proste, gdyż nauczyć będziemy musieli się oszczędzać to możemy także zacząć inwestować w wealth solutions. W przeciwnym razie niestety sytuacja ta nie ulegnie jakiejkolwiek zmianie, a my nadal będziemy narzekać na brak funduszy. Kiedy to już uda nam się zgromadzić jakiś kapitał początkowy – lokata okazać może się miejscem, dzięki to któremu przyjdzie nam powiększyć posiadaną przez nas gotówkę.

Kilka procent w skali roku nie wygląda być może zbyt obiecująco, jednakże od czegoś będziemy musieli zacząć. Nie od dziś również wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po upłynięciu okresu, jaki to nasza gotówka spędzi na bankowej lokacie – zapewne przyjdzie nam zacząć szukać czegoś nowego, bardziej opłacalnego. Wiele osób w takich sytuacjach decyduje się na pożyczki pozabankowe. Jest to coraz bardziej opłacalny sposób na zarobienie dodatkowej gotówki. Tak samo, jak w przypadku lokat, ryzyko jest tu niemalże zerowe.

Ciekawe informacje o sposobach inwestowania pieniędzy znajdziesz poniżej. Proponujemy stronę na której internauci piszą swoje opinie i komentarze o tym w co warto inwestować pieniądze:

https://www.vibank.pl/w-co-zainwestowac-pieniadze/

Dodaj komentarz