Ciekawe pomysły na drzewka i krzewy w ogrodzie

W ogrodzie każdego Miłośnika Kwiatów powinien się znaleźć kącik, gdzie będzie można popatrzeć na niewielkie okazy zasługujące na uwagę. Może to być ogródek skalny albo niewielka rabata. Pięknie będzie się prezentował tam Dębik ośmiopłatkowy. Jest to niewielka roślina, która zachwyca podczas kwitnienia swoimi kwiatami koloru białego, które jak sama nazwa wskazuje posiadają po osiem płatków każdy.

Obok owego Dębika ośmiopłatkowego można z powodzeniem zasadzić Dąbrówkę rozłogową ‘Multicolor’. Jest ona bowiem również nieznacznych rozmiarów, kwiaty ma koloru fioletowe, chociaż oczywiście są odmiany o białych czy różowych kwiatach. Dąbrówka rozłogowa ‘Multicolor’ może i brzmi zagadkowo dla wielu z nas, jednakże gdybyśmy ją zobaczyli wszystko stałoby się jasne, bowiem roślina ta jest niezwykle popularna, można ją spotkać na każdym rogu, polanie, łące, przydrożnym rowie. Jeśli chcemy nadać naszemu ogrodowi naturalnego, wiejskiego charakteru powinniśmy zastanowić się nad posadzeniem lub posianiem takich kwiatków jak Dziewanna ‘Southern Charm’.

Kiedy czuć wiosnę w ogrodzie

Każdy ogród powinien być zaprojektowany i dokładnie przemyślany

Wielu osobom przypomina ona malwę, jednakże ma zdecydowanie inne kwiaty. Obok owej Dziewanny ładnie będzie wyglądała Doględka wielka o żółtych kwiatach. Roślina ta należy do rośliny astrowatych i to im zawdzięcza swoje ładne kwiaty. Kwitnie długo i obficie niczym Erytryna grzbiecista, od której nie sposób oderwać wzroku. Może ona występować w różnych formach, spotyka się krzewy jak i drzewa o tych pięknych czerwonych kwiatach przypominających Koguci pazur, stąd i jej potoczna nazwa.

Ogrodnicy lubią, kiedy w ich ogrodach czuć wiosnę, kiedy wszystko się zieleni wokół, kwiaty zaczynają wypuszczać pąki, pnącza kwitną i zarastają płot, który nie wygląda najładniej. W przypadku tego ostatniego, na płot czy altankę nadaje się chociażby Nasturcja większa, która ma duże kwiaty, albo inna odmiana owej rośliny, charakteryzująca się kwiatami koloru żółtego – Nasturcja kanaryjska.

Pnącza i ogródki skalne w ogrodach

Fajny ogród to nie tylko kwiaty i krzewy, ale także drzewka typu bonsai

Pnącza te szybko rosną, w ogrodzie prezentują się dość okazale, nie wymagają ciągłego doglądania, co bardzo często odstrasza ogrodników od zakupu danego okazu. Wielu Miłośników Kwiatów tworzy w swoich przydomowych ogródkach specjalne zakątki dla tak zwanych skalniaków, gdzie często znaleźć można skalnicę. Roślina ta występuje w wielu odmianach i kolorach, a do tych najbardziej znanych zaliczana jest Skalnica Arendsa. Obok niej ładnie by się prezentowała niebieska Niezapominajka. A wszystko to w otoczeniu iglaków.

Jedni preferują ogródki skalne, inni zakątki, gdzie sadzą zioła, a kolejni całe ogrody utrzymane w stylu wiejskim, gdzie nie powinno zabraknąć Naparstnicy chociażby. Kwiat ten najładniej wygląda w czasie kwitnienia, bowiem jest wówczas niezwykle dekoracyjny. Oczywiście i tak wiosną największa ozdobę każdego ogrodu stanowią kwiaty cebulowe – począwszy od tulipanów czy hiacyntów, przez krokusy, szafirki skończywszy na narcyzach, bo kto jak kto, ale zakochany narcyz powinien się znaleźć w każdym przydomowym ogrodzie, a nawet i domu czy mieszkaniu (szczególnie podczas świąt wielkanocnych).

Tutaj znajdziecie Państwo fajne rośliny od każdego ogrodu: Bonsai.szczecin.pl

Dodaj komentarz