Auto za gotówkę czy kredyt?

Zakup pierwszego samochodu to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Młodzi ludzie bardzo często finansują takie przedsięwzięcie z własnych oszczędności – pozwalają one najczęściej na kupno używanego, liczącego kilkanaście lat pojazdu.

Trzeba pamiętać jednak i o tym, że wydatki na samochód nie kończą się wraz z finalizowaniem umowy kupna-sprzedaży – nie wolno zapominać o wszystkich opłatach związanych z rejestracją oraz eksploatacją. Warto się zastanowić nad tym czy lepszym rozwiązaniem nie byłby kredyt samochodowy – zwłaszcza, jeśli ktoś posiada zdolność kredytową. Można przejrzeć i sprawdzić jakieś niezależne porównanie i ranking kredytów samochodowych. Kredyt na początku może się wydać wielu osobom dosyć kosztownym rozwiązaniem. Wiadomo, że z jego zaciągnięciem wiążą się pewne koszta, trochę czasu trzeba też poświęcić na załatwienie niezbędnych formalności. Z drugiej strony kredyt okazuje się także i użyteczny – tym bardziej, że na rynku jest obecnie wiele atrakcyjnych ofert. Spłatę kredytu można rozłożyć sobie w czasie – zgodnie z własnymi możliwościami. Poza tym młodzi ludzie powinni mieć świadomość, że w ten sposób zaczną budować swoją kredytową historię, która ułatwi im w przyszłości korzystanie z bankowych usług. Ponadto dzięki kredytowi można zrealizować marzenia o lepszym i nowszym samochodzie, który generuje niższe koszty utrzymania.

Rzecz jasna każdy we własnym zakresie musi podjąć decyzję o tym czy kupuje auto używane za gotówkę, czy za kredyt. Konieczna jest chłodna analiza obu tych rozwiązań oraz uwzględnienie rozmaitych okoliczności, jakie w międzyczasie mogą się przytrafić.

Dodaj komentarz