Informacje biznesowe : pożyczki, kredyty, finanse. > Informacje > Uruchamianie własnej firmy
piątek, Wrzesień 21, 2012 Categorized under Informacje

Uruchamianie własnej firmy

Własna firma a osobowość przedsiębiorcy. Osób uruchamiających własne firmy jest w naszym kraju coraz więcej. Jedne przedsięwzięcia odnoszą sukces, inne natomiast kończą się kompletnym fiaskiem i szybko znikają z rynku.

Czynników decydujących o takim, a nie innym stanie rzeczy wymienić można bardzo wiele. Nie bez znaczenia jest w tym momencie osobowość samego przedsiębiorcy. Osoby odnoszące w biznesie sukces mają jedną wspólną cechę – jest nią wiara w siebie i w powodzenie przedsięwzięcia. Jest to coś zupełnie innego aniżeli nadzieja na to, że odniesie się sukces. To umiejętność pokierowania sprawami w odpowiedni sposób.

Rzecz jasna nie wszystkim przyświecają te same cele, nie każdy ma identyczne ambicje i poziom motywacji. W każdym bądź razie wyszczególnić można kilka cech, które w dużym stopniu pomagają przedsiębiorcy w odniesieniu sukcesu – cierpliwość, inicjatywa, umiejętność pracowania pod presją czasu i podejmowania decyzji, zdolności organizacyjne oraz samodyscyplina. Trzeba również umieć podnosić sobie poprzeczkę wymagań.

Podobne artykuły:

Pranie dywanów w Szczecinie – Poldom.pl


Tagi: , ,


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.